treningove-videa-na-doma

9 tipov na tréningové videá na doma (časť prvá – zahraničné inšpirácie)

Chcete začať cvičiť, ale fitká sú stále pre koronavírus zatvorené? Jednou z možností sú tréningové videá na doma. Pomôže vám Youtube, kde ich je množstvo. Chceme vám to uľahčiť a prinášame vám 9 tipov na zahraničné Youtube kanály, ktoré stoja za to.

Nájsť si fyzickú aktivitu, ktorá vás bude baviť, je jedným z riešení, ako sa vyhnúť najčastejším chybám, ktoré vedú k priberaniu.

Zo začiatku odporúčame dbať na to, aby ste v jednom týždni precvičili celé telo. Tréning by mal trvať optimálne hodinu. Vyskladajte si tréningy na jednotlivé dni hlavne tak, aby vás to bavilo. Po vyskúšaní niekoľkých videí možno zistíte, že vám daný tréner, trénerka, alebo typ cvičenia nevyhovuje. To ale vôbec nevadí. Nájdite si svojich obľúbencov, na ktorých sa budete denne tešiť.

Cvičiť doma so sebou prináša množstvo benefitov. Zdroj: Unsplash/Elena Kloppenburg

1. Pamela Raif

Ako prvú sme vybrali tréningové videá na doma od Pameli Raif. Je známa najmä svojimi tréningami na brucho. Ale to nie je zďaleka  všetko, čo na jej kanály nájdete. Zameriava sa aj na ďalšie ženské problematické partie, ako je zadok či nohy. Nezabúda ani na kardio, v podobe krátkych tanečných choreografií. Tie sú sprevádzané dobrou hudbou. Tá nechýba pri žiadnom z jej tréningov. Vďaka nej občas zabudnete na pálenie na bruchu, čo určite oceníte.

Na jej tréningy nebudete potrebovať žiadne náčinie. Samozrejme, kreativite sa medze nekladú. Pokojne si môžete cviky prispôsobiť.

Jej videá sú zvyčajne dosť krátke. Zároveň, pri partii, ako je brucho je 10-15 minút úplne postačujúcich. Cviky väčšinou nasledujú bezprostredne za sebou, v rôznych intervaloch. Nezabudnite, že brucho sa formuje v prvom rade v kuchyni. Pri nesprávnej strave môžete cvičiť brucho aj hodinu denne a výsledok sa nikdy nedostaví.

2. Chloe Ting

Veľmi podobné tréningové videá na doma nájdete aj na kanály Chloe Ting. Máte k dispozícií videá na ženské problematické partie, HIIT a rôzne výzvy. Oproti Pamele sú niektoré videá dlhšie, čo nie na škodu.

Okrem tréningov u nej nájdete aj tipy na recepty alebo videá: Čo som jedla celý deň. Určite poznáte ten pocit, kedy neviete, čo máte dnes variť. Inšpirácie nikdy nie je v tomto prípade nikdy dosť a Chloe vám v tom môže pomôcť. Bohužiaľ, k dispozícií sú len titulky v angličtine.

3. Growingannanas

Tabata, HIIT, tréningy s váhami aj bez nich…To všetko nájdete na kanály Growingannanas. Tu už nejde o krátke 10 minútové videá. Často sa pohybujú od pol hodiny vyššie. Pri týchto tréningoch sa už skutočne zapotíte.

Ak obľubujete činky, alebo iné váhy pri tréningoch, určite choďte do toho. Ak nie, choďte do toho takisto, pretože tam nájdete množstvo tréningov aj bez nich.

Život je výzva. A výzvy nájdete aj na tomto kanály. Dávame do pozornosti najmä 28 dňovú HIIT výzvu, pri ktorej sa o množstvo spálených kalórií obávať určite nemusíte.

4. Booty builder

Už z názvu vyplýva, že pôjde o tréningy na zadok. Ak ste žena, určite to oceníte. Pokiaľ máte doma miniband, toto je skvelá voľba. Budete však potrebovať trochu vlastnej kreativity. Na kanály Booty builder nenájdete tréningové videá ale len cviky.

Pomôžu vám inšpirovať sa a vybudovať zadok snov. Nájdite si svoje obľúbené a určite ich zaraďte do svojho tréningového plánu.

5. MrHelioFaria – dancefunfitness

Veríme, že sa medzi vami nájde niekto, kto by sa rád k štíhlosti pretancoval. Žiadny problém. Nezdá sa to, ale pri tanci spálite niekedy viac kalórií, ako pri náročnom kardiu. Ale musíte uznať, že tanec je väčšia zábava. Tak poďme na to. Predstavujeme vám kanál Dancefunfitness.

Pri vašich tanečných lekciách vás budú sprevádzať skúsení tanečníci. Čo viac si priať. Hodiny tanca, za ktoré nemusíte platiť. Len si ich užiť.  

Na výber máte niekoľko žánrov. Samba, Salsa, Bachata, Africké tance, hip-hop, R&B… Stačí si vybrať, čo vás baví. Energia, ktorá z videí ide ale bude baviť skutočne každého. Netrápte sa tým, že vám to nejde tak dokonale, ako im. Sú to profíci. Ale ak zaradíte tieto tréningy pravidelne, budete sa stále zlepšovať. Spravíte si zo svojej obývačky nachvíľu parket a deň bude hneď krajší.

6. Heather Robertson

Youtube kanál Heather Robertson vám uľahčí rozmýšľanie, čo cvičiť. Ako to? Vo svojich playlistoch vytvorila kalendáre na jednotlivé mesiace, kde si nájdete tréning na každý deň. To ale nie je zďaleka všetko. Všetky videá má dokonale roztriedené podľa dĺžky, partie a podľa typu cvičenie. Na svoje si tam prídu asi všetci. HIIT, tabata, kardio tréningy bez skákania, tréningy na zlepšenie sily, tréningy bez náčinia, jóga, pilates

Pri tomto kanály vám prestane chýbať fitko, nájdete tu naozaj všetko a dokonale prehľadne. 

7. Popsugar fitness

Ak nie ste nadšencom zdĺhavého kardia, toto je super alternatíva. Na kanály Popsugar fitness nájdete síce kardio tréningy na doma, ale v zábavnejšej podobe. V podobe tanca. Vypotíte prebytočné kalórie, ale vôbec to nebude zdĺhavé a nepríjemné. Ujde vám to ako voda a budete potom plná energie. Od hip-hopu až po latino, nájdete tu všeličo.

8. Madfit

Opäť skvelý zásobník inšpirácie. Madfit ponúka rôznorodé tréningy na každú časť tela, prehľadné rozdelené, ideálne dlhé, bez zbytočných rečí a dobrou hudbou. Prednedávnom v jej playlistoch pribudol tréningový plán na január. Určite stojí za vyskúšanie.

Najviac tréningov nájdete v sekcií na brucho (abs workout) a v réningoch na doma bez náčinia. (no equipment workout). To v dnešnej korona dobe nie je na škodu.

9. Getfitbyivana

Sériu zahraničných Youtube inšpirácií zakončujeme s Getfitbyivana. Nájdete tu množstvo tréningov na problematický zadok. Takže ak chcete, aby váš zadok nabral ten správny tvar, klikajte určite aj sem.